Փետրվարի 19-ին կայացավ հանդիպում՝ ուսանողների ֆինանսական գրագիտության բարձրացման նպատակով։
Բանախոսների կողմից ներկայացվեցին անձնական ֆինանսների կառավարման, երաշխավորման պայմանների, խնայողությունների ձևավորման, բանկային քարտերով գործարքների անվտանգության, առցանց գնումների և զեղծարարություններից պաշտպանվելու վերաբերյալ կարևոր տեղեկություններ։
Միջոցառմանը մասնակցում էին ՀՀ Ֆրանսիական համալսարանի, ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի և Էջմիածնի Վարդգես Համազասպյանի անվան պետական քոլեջի ուսանողներ։ Ամենաշատ հավանած մեկնաբանությունների հեղինակները ստացան ֆինանսական կրթության վերաբերյալ գրքեր՝ օրվա խորհրդով պայմանավորված։
Շնորհակալություն հանդիպման բոլոր մասնակիցներին, շնորհակալություն ՀՀ ԿԲ Սպառողների զորակցման կենտրոնի ֆինանսական կրթման փորձագետ Դավիթ Խառատյանին։

Встреча, для повышения финансовой грамотности
В ходе встречи спикеры представили важную информацию по вопросам управления личными финансами, условий гарантирования, формирования сбережений, безопасности операций с банковскими картами, онлайн-покупок и защиты от мошенничества.
В мероприятии приняли участие студенты Французского университета в Армении, Финансово-экономического колледжа АГЭУ и Государственного колледжа имени Вардгеса Амазаспяна города Эчмиадзина. Авторы комментариев, получивших наибольшее количество  отметки нравится были награждены книгами по финансовому образованию в соответствии с символикой дня.
Выражаем благодарность всем участникам встречи  а также эксперту по финансовому просвещению Центра поддержки потребителей Центрального банка Республики Армения, Давиду Харатьяну.