Փետրվարի 19-ին կայացավ հանդիպում՝ ուսանողների ֆինանսական գրագիտության բարձրացման նպատակով։
Բանախոսների կողմից ներկայացվեցին անձնական ֆինանսների կառավարման, երաշխավորման պայմանների, խնայողությունների ձևավորման, բանկային քարտերով գործարքների անվտանգության, առցանց գնումների և զեղծարարություններից պաշտպանվելու վերաբերյալ կարևոր տեղեկություններ։
Միջոցառմանը մասնակցում էին ՀՀ Ֆրանսիական համալսարանի, ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի և Էջմիածնի Վարդգես Համազասպյանի անվան պետական քոլեջի ուսանողներ։ Ամենաշատ հավանած մեկնաբանությունների հեղինակները ստացան ֆինանսական կրթության վերաբերյալ գրքեր՝ օրվա խորհրդով պայմանավորված։
Շնորհակալություն հանդիպման բոլոր մասնակիցներին, շնորհակալություն ՀՀ ԿԲ Սպառողների զորակցման կենտրոնի ֆինանսական կրթման փորձագետ Դավիթ Խառատյանին։

On February 19, a meeting was held to enhance students’ financial literacy.
During the meeting, the speakers presented important information on personal financial management, guarantee schemes, savings formation, the security of bank card transactions, online shopping, and protection against fraud.
Students from the French University in Armenia, the Finance and Economics College of ASUE, and the Vardges Hamazaspian State College of Echmiadzin took part in the event. The authors of the comments that received the highest number of likes were awarded books on financial education, in line with the theme of the day.
We express our sincere gratitude to all participants of the meeting, special thanks to David Kharatyan, Financial Education Expert at the Consumer Protection Center of the Central Bank of the Republic of Armenia.